ns

به نام خدا

اعتماد به نفس رمز موفقیت

 

تمام وعده وعيد هاي دنيا فريب است.بهتري ن دستور زندگاني اين است كه اعتماد به نفس داشته باشيد.                                                               « ميكل آنژ»

موضوع اعتماد به نفس از اساسی ترین عوامل در رشد شخصیت افراد و کسب موفقیت های زندگی انسانها ست داشتن اعتماد به نفس و مجهز بودن به مهارتهای زندگی بدون تردید پیشرفتهای تحصیلی و کارآمدی بیشتری را به ارمغان می آورد. چه بسا بسیاری از شکست های شما محصول عدم اعتماد به نفس و احساس حقارتی است که در وجود تان به سر می برد. مقابله با احساس حقارت و خود کم بینی گام مهمی است در جهت تقویت اعتماد به نفس،و اعتماد به نفس قدم اول در راه موفقیت است.اکنون ضمن آشنایی شما با موضوع اعتماد به نفس پاره ای از مهارتها و راههای ساده کسب اعتماد به نفس جهت آشنایی شما عزیزان ارائه میگردد.

وقتي از چيزي خوف و تر س داريد خود را به دامان آن بياندازيد تا راه حل مناسبي بيابيد.                                                                         حضرت علي (ع)

 

تعریف اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یک ارزشیابی کلی در باره فضایل و قابلیتهای خودمان،ارزشهایمان و پاسخهای دیگران نسبت به ما میباشد.

اولین نماد درونی اعتماد به نفس همان رضایت خاطر است از احساس توانائی های مان و نماد درونی آن نیز همان تبسمی است که بر لب داریم پس همیشه خندان باشید.

کسب اعتماد به نفس

اعتماد به نفس تماماً اکتسابی می باشد. هیچکس با اعتماد به نفس ازمادر زاده نمی شود . اعتماد به نفس تنها با همت و تلاش شما ذره ذره اندوخته می شود.

رو راست بودن وجدان تان را آسوده نگاه می داردودرشما اعتماد به نفس ایجاد می نماید. و در مقابل آن احساس گناهی که معمولاً پس از انجام کارهای بد و ناپسند به سراغ ما می آید کشنده اعتماد به نفس است.پس هرگز اعمالی نظیر دروغگوئی،غیبت و...را انجام ندهید که نه تنها اعتماد به نفس شما را اضافه نمی نماید،بلکه مخرب آن نیز می باشد.

عدم اعتماد به نفس چرا؟؟؟

عدم اعتماد به نفس در بیشتر موارد به استفاده های غلط از حافظه بر می گردد.

مغز شما شباهت زیادی به یک بانک دارد. شما هر روز در بانک ذهنی خود سپرده های فکری می گذارید و هنگام بر خورد با مشکلات برای حل آن به بانک ذهنی خود مراجعه می کنید تا راه حل بیابید.پس برای اینکه بانک ذهنی خود را صحیح اداره کنید تا اعتماد به نفس شما بالا رود،بدین منظور:

الف:فقط افکار مثبت را به ذهن خود بسپارید.

هیچگاه خاطرات نا خوشایند و تجربیات نا موفق خود را به ذهن نسپارید و به آن فکر نکنید.مردم موفق اندیشه های مثبت خود را به ذهن می سپارند.

ب:فقط افکار مثبت از ذهن خود برداشت کنید.

وقتی خاطره ای را بیاد می آورید فقط روی قسمتهای خوب آن تاکید کنید.هر گاه دیدید که افکار ناخوشایند را مرور می کنید ذهن خود را به سوی مسئله دیگری منحرف سازید.

راههای ساده و عملی برای تقویت نیروی اعتماد به نفس

اعتماد به نفس و اطمينان بي شك لا زمه پيشرفت در كارها مي باشد‏‏,به خود واعمال خود اطمينان داشته با شيدبا اين اقدام اعتماد به نفس رادر خود شكوفا مي كنيد.

اين راهها در عين حال كه ساده اند ولي بكار گيري و استفاده از آنها معجزه  اي در بر دارد كه فقط كساني كه آنرا پيموده اند واز آنها استفاده كافي برده اند درك مي كنند.

شما نيز بپيمائيد تا موفق  باشيد.

1ـ افكارتان را پیشاپيش بر موفقيت متمركز كنيد.

2ـ با تمركز بر استعداد ,توانائي و امكانات خود نيروي درونيتان را تقويت كنيد.

3ـ سعي كنيد با تكرار كلمات اميد بخش و دلگرم كننده روحيه خود را از هر لحاظ قوي سازيد.

4ـ در پي هدفتان باشيد و فكر تاثير از جانب ديگران را از خود دور سازيد.

5ـ از شكست هراسي به دل راه ندهيد,زيرا شكست آغاز پيروزي است.

6ـ اميد وايمان را باور كنيد و آنراشعار هميشگي خود سازيد.

7ـ دائماًَ به خود تلقين كنيدكه: من ميتوانم راه حل هر مشكلي را پيدا كنم.

8ـ براي رفع هر مشكلي به مغزتان رجوع كنيد واز آن كمك بخواهيد.

 

هفت تمرين براي افزايش اعتماد به نفس

 

اين تمرينها بيشتر بدنبال هماهنگ نمودن شرايط جسمي با شرايط روحي می باشد.

1ـ هميشه در رديف هاي جلو بنشينيد.

2ـ نگاه كردن به چشمان ديگران را تمرين كنيد.

عدم نگاه به ديگران 2معنا دارد:

الف: احساس گناه در برابر او

ب:احساس ضعف وناتواني در برابر او

3ـ سرعت راه رفتنتان را 25%تندتر كنيد.حركات بدن نتيجه واكنش ذهن است. آدمهاي با اعتماد به نفس راه رفتنشان كمي شبيه به دويدن است,انگار به جاي مهمي مي روندو يا كار مهمي دارند.اين تكنيك را بكار ببريدتا نگرش محيط خارجي نسبت به شما تغيير كند.

4 ـ بلند وجدي حرف بزنيد.

5ـ هنگام دست دادن جدي باشيد.

6ـدر جمع نظر بدهيد.

7ـخندان باشيد.لبخند شما بهترين دارو براي كمبود اعتماد به نفس است.

توصيه هاي ديگر:

1ـ سعي كنيد هميشه بهترين لباسها را بپوشيد.

  در هر مكالمه تلفني خود را معرفي كنيد.

3ـ در برابر هر كاري كه برايتان انجام مي دهند لفظ متشكرم را بكار ببريد.

4ـمقتدرانه,افراشته و با گامهاي بلند و تند راه برويد.

5ـ هيچگاه خود را با ديگران مقايسه نكنيد.

6ـ هميشه با زبان مثبت با ديگران هم صحبت شويد.

 

 

 

فرم های سهامی خاص

فرم های سهامی خاص برای دانلود وتوضیح سهامی خاص‎


لینک دانلود

شرکت

 

: نوعی شرکت سهامی است که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط مردم به راحتی قابل معامله است. هنگام تشکیل چنین شرکتی باید تمام سرمایه آن در موقع تأسیس توسط مؤسسان تأمین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شده باشد. شرکت سهامی خاص شرکتی‌است که تمام سرمایه آن که نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد، توسط مؤسسان آن تأمین می‌شود.

از آنجا که تشکیل شرکت‌های سهامی عام تشریفات فراوانی دارد، در مواد اصلاحی قانون تجارت برای امور ساده‌تری که تعداد شریک‌ها کمتر است یک نوع شرکت سهامی در نظر گرفته که شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود.

در شرکت‌های سهامی خاص، همانند شرکت با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستد اموال شخصی خود را در این را مصرف نمایند.

در ایران تفاوت شرکت‌های سهامی خاص با شرکت با مسئولیت محدود این است که شرکت با حداقل سه نفر سهامدار قابل تشکیل است و سهام نیز بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند و در شرکت مسئولیت محدود سرمایه به صورت اعلامی می‌باشد و هر چقدر که اعلام شود احتیاجی به واریز به حساب شرکت ندارد ولی در شرکت سهامی خاص الزاما ۳۵% مبلغ اعلامی می‌بایست به صورت نقد به حساب شرکت واریز گردد و ۶۵% در تعهد مابقی ظرف ۵ سال تادیه گردد.

در این قبیل شرکت‌ها، صدور اعلامیه پذیره‌نویسی وجود ندارد و دست کم 35 درصد سرمایه در یکی از بانک‌ها به نام شرکت در حال تأسیس در حساب مخصوصی سپرده می‌شود.

در صورتی که به عللی سرمایه شرکت کاهش پیدا کند باید شرکا طی یک سال آن را جبران کنند و یا شرکت را به نوع دیگری از شرکت‌ها از قبیل با مسئولیت محدود یا تضامنی تبدیل کنند.

در نام شرکت باید کلمه خاص قبل از ذکر نام شرکت و یا بعد از آن بلافاصله اضافه شود و قید کلمه خاص باید در تمام نوشته‌های شرکت معلوم باشد زیرا این نوع شرکت‌ها در حقیقت نوعی شرکت سهامی خانوادگی و خصوصی است که مراجعه کنندگان باید اطلاع داشته باشند.

شرکت سهامی خاص می‌تواند پس از طی مراحل خاص به شرکت سهامی عام تبدیل شود.